• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Aquamasters Yüzme Yarışı Bodrumda

Dünyadaki en kapsamlı yüzme yarışlarından birisi olan 11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, Bodrum Belediye’sinin ev sahipliğinde, Türkiye distribütörü Sportive’in desteğiyle, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yüzme Federasyonu’nu ile koordinasyon ve işbirliği içerisinde, Muğla Valiliği’nin himayesinde gerçekleştirildi. Yüzme Şampiyonası için gelen konuklar, Milas Bodrum Havalimanı transferi için son model Mercedes marka araçlar ile hizmet veren Vip Bodrum Transfer'i tercih etmiştir. Yüzme Şampiyonası için 2019 yılında tüm dünyada "The Arena of Champions – Şampiyonların Arenası" sloganıyla düzenlenmiştir.  

•   11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 1.Gün Şampiyonları.
Yüzme Şampiyonası’nda birinci gün Peugeot Açık Su Yüzme Yarı Maratonu'nda erkeklerde uzun mesafede yüzücümüz Emre Erdoğan birinci oldu. Kadınlarda ise dünya şampiyonu Angela Maurer birinci olmuştur..

•   11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 2.Gün Şampiyonları.
11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonasının ikinci gününde 1,5 K yarışı, Jotun Açık Su Yüzme Şampiyonası ile başladı. Kadınlarda Angela Maurer'un birinci, erkeklerde ise Okan Ulaş'ın birinci olduğu yarışa 1000’e yakın yüzücü katıldı..

•   11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Işık Yolculuğu Gece Yarışı Şampiyonları.
11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonasının Işık Yolculuğu Gece Yarışı’nda birinci olan kadınlarda Dünya Şampiyonu Angela Maurer, Erkeklerde ise Türk yüzücü Halim Lafçı'dır. Kadınlarda ikinci olan Ukraynalı Dünya ve Avrupa şampiyonu Irina Bolshakova erkeklerde ise Hollanda’dan Lucien Smiths'dir. Yarışı üçüncü olarak tamamlayan ise kadınlarda Türk triatlet Esra Gökcek erkeklerde ise Dünya Şampiyonu Petar Stoychev'dır. 

•   11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 3.Gün Şampiyonları. 
11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyona’nın üçüncü gününde gerçekleştirilen Peugeot Açık Su Şampiyonası’nın birincisi erkeklerde Efe Erduran, kadınlarda ise Irina Bolshakova birinci oldu.


11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’ın son gününde erken yaşlardan itibaren yüzmeyi desteklemek amacıyla düzenlenen Aquakids yüzme yarışında 7 ile 11 yaşları arasındaki çocukların yüzmeleri organizasyona damgasını vuran görüntüler çıkardı. 2019 yılı 11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyona’nın 10 k Maratonu’nuna Türk yüzücülerin başarısı damgasını vurdu. 16 yaşındaki Şehran Kartal 2.23’lük derececiyle birinciliği sağladı. Manş Denizini geçen Bengisu Avcı ise kadınların 10 K’da kazananı oldu.

11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme şampiyonada 5 dünya şampiyonu yüzmüştür: En genç Dünya Şampiyonu İpek Yalkı, Angela Maurer, Petar Stoychev, Miriam Hierath, Irina Bolshakova'dır.

 

DİĞER YAZILARIMIZ