• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum'da Ne Yenir?

Türkiye’de özellikle yaz sezonu ve tatil denildiğinde akla gelen güzide mekanların başında gelen Bodrum, yaz döneminizi kaliteli geçirebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz her türlü imkanı sizler için sunan ve bütün bunları içinde bulundurduğu doğal güzellikleriyle beraber, hem istek ve taleplerinize hem de göz zevkinize hitap eden muazzam bir bölge diyebiliriz. Bizler için genelde yemek ve içmek nerede olursak olalım vazgeçilmez bir aktivite ve hal böyle olunca tatil de tıpkı kendimiz gibi yediğimiz ve içtiğimiz şeylerle beraber midemizi de memnun edebilecek mutfak lezzetleri arayışından vazgeçmemiz elbette mümkün değil. Bu konuda şunu söyleyebiliriz ki Bodrum, önemli bir turizm bölgesi olması sebebiyle yerel ve ulusal birçok mutfağın lezzetlerini içerisinde barındıran karma kültür mutfağına sahip. Bu sebepten ötürü hoşunuza gidebilecek lezzetleri bulabileceğiniz gibi daha önce hiç tatmadığınız yeni kültürlerin mutfağıyla da tanışabilirsiniz. Dilerseniz, Bodrum’u ziyaret ettiğinizde nerelerde hangi yemekleri yiyebileceğinizden biraz bahsedelim.

•   Sünger Pizza
Eski usul pizza lezzeti sunan ne kadar mekan kalmış olabilir ki? Diyorsanız Milta Marina’nın hemen karşısında sizler için İtalyan mutfağının vazgeçilmez parçası olan pizza seçeneklerini sunmakta. Şunu bilmelisiniz ki Sünger Pizza, Bodrum ve çevresinde vazgeçilmez yiyecek alternatiflerinin neredeyse en başında gelmektedir diyebiliriz hatta öyle ki beldeye gelip, bu pizzadan yemeden gidenler için “Sen Bodruma henüz gitmemişsin” diyerek, adeta dalga konusu olmuş durumda. Eğer pizza sizler için nerede olursanız olun vazgeçilmez bir lezzet ise Sünger Pizza tam size göre.

•   Tel Dolap
Bodrumda güneş batımına karşı yemek yemekten hoşlanacak ziyaretçiler için Tel Dolap, aynı zamanda beldenin en güzel sahillerinden biri olan Gümüşlük’ü, kendine manzara edinmiş muazzam mekanlardan birisidir. Mutfağına Akdeniz’in hakim olmasıyla ziyaretçileri için aynı zamanda harika bir menü sunarak alabileceğiniz zevki hat safaya çıkarıyor. Aynı zamanda canlı müzikten hoşlanıyorsanız Tel Dolap’ın müzikli geceleri yine sizleri bekleyen harika imkanlardan biri.

•   Marmarina Saraylı
Şayet eski saray mutfağı lezzetlerinden hoşlanıyorsanız kavun dolması, mahmudiye gibi eski yemek kültürümüzün eskimeyen tatları ilginizi gerçekten hala çekiyorsa, Marmarina Saraylı tam size göre bir yer olacaktır. Palmarina Yalıkavak’ta yer alan şahane manzarasıyla hem yemek hem de göz zevkinize hitap edebilecek son derece elit bir mekan.

•   İl Riccio
Göltürkbükü’nün en muazzam koylarından birine konumlanmış olan İl Riccio, son derece lüks bir otel fakat otelin kendi hizmetlerinden çok restorantı ön plana çıkarılmış durumda. Eğer ki eşsiz İtalyan mutfağı ilginizi çekiyorsa, farklı lezzet kültürlerine açıksanız kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir mekan. Her ne kadar güzel bir menüsü olduğunu söylesek de bu İl Riccio’nun mevcut menü fiyatları biraz tuzlu. Ne olursa olsun İtalyan mutfağını yerim diyorsanız şunu da hatırlatalım Restoranın müşterilerine sunduğu yiyeceklerde, porsiyonlar sizi tatmin etmeyecek derecede olabilir. Tüm bunlara rağmen eğer ki sizin için problem değilse kesinlikle ziyaret etmeniz gereken özel gecelerin yaşanabileceği harika bir mekan olduğunu eklemek isteriz.

•   Avlu Bistro Bar
Yalnızca öğünlerinizde yenecek yemekleriyle hizmet veren mekanlar dışında, Bodrum’da gece hayatı yaşamak isteyen belde ziyaretçileri için tarihi yapıya sahip binası ile unutulmaz eğlencelere sahne olacak bir mekan olduğunu söylemek doğru olacaktır. Son derece elit bir içecek menüsüne sahip mekanda özellikle  şarap konusunda zevk sahibiyseniz kesinlikle ziyaret edip, farklı lezzetleri tatmanız gereken içecekleri menüsünde barındırmaktadır.

•   Doy doy Restoran
“O kadar yoldan Bodrum’a kadar geldim, balığını tatmadan şuradan şuraya gitmem” diyorsanız Doy Doy Restoran’ın müşterilerine sunduğu eşsiz deniz lezzetlerini tatmanızı öneriyoruz. Güvercikli de yer alan restoran tereyağı karedes, kalamar tava gibi farklı deniz mamüllerini yiyebilir üstelik bütün bunları harika ve klasik dekorasyonun eşliğinde sizleri harika bir yemek deneyimi edinebileceğiniz bir gece yaşayacak.

•   Lagün Restoran
Balık denilince akla gelecek diğer bir restoran ise,  şahane deniz manzarası ve sade dekorasyonu ile Bodrum’un favori mekanlarından biri olmayı başarmış diyebiliriz. Ayrıca zengin deniz ürünleri menüsü bir balıkçı restorandan beklentilerinizi olabilecek en yükseğe çıkararak, unutulmaz bir ziyafet gecesi yaşamanız mümkündür.

DİĞER YAZILARIMIZ