• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum Merkezde Gezilecek Yerler

Ülkemizdeki en popüler tatil beldelerinden en başta geleni kuşkusuz Egenin incisi Bodrum'dur. Muğla iline bağlı şehrin 13 beldesinden birisidir Bodrum. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada güzelliği ile büyük talep görmektedir. Pandemi sonrasında Bodrum hem yaz hem kış yerli ve yabancı turistlerin sürekli yaşam için tercih ettiği tatil cennetidir. 

Dünyadaki değişen küresel ısınma ve iklimlerinde az da olması değişmesi nedeniyle yılın hergünü denize girebilirsiniz. Mavinin ve yeşilin en güzel tonlarını görebileceğiniz Bodrum merkezde gezilecek yerler de oldukça fazladır. Yaz aylarında daha çok tercih edilen Bodrum'da deniz, güneş, sahil, akşam eğlenceleri dışında bir o kadar çokta tarihi mekanlar bulunmaktadır. Bu yazımızda sizede bir nevi rehber olacağını düşünerek çeşitli tavsiyelerde bulunacağız.

Öncelikle birçok kişinin yola çıkmadan önce aklında en büyük soru işareti olan tatile geldik ama ulaşım nasıl olacak diyorsanız; Bu sorunuzun cevabı elbette Vip Bodrum Transfer. Planlarınız hazır ve aracınız yok ise hiç düşünmeden Bodrum Transfer firmaları ndan rahatlıkla destek alabilirsiniz. Vip kelimesi sizi ürkütmesin fiyatları da gayet ekonomik. Bodrum Vip transfer ile rotanızı çizdikten sonra kendi aracınız ile seyahat edecek konforu bu araçlar ile yakalayabilirsiniz.

  • Bodrum Barlar Sokağı Ve Bodrum Milta Marina

Bodrum merkez tamda Bodrum'un kalbinde yer almaktadır. Rengarenk sokakları, ünlü balık restaurantları, cafeleri ve pubları ile size eşsiz geçirebileceğiniz zaman ve mekan imkanı sunmaktadır. Bodrum Milta Marina, kesinlikle görmeniz gereken ve ülkemizdeki hizmet veren en elite marinalardan biridir. 

Bodrum merkezde yer alan Barlar sokağı her biri birbirinden güzel onlarca mağazaya ev sahibi yapmaktadır. Keyifle alışverişinizi yapabilir ve sevdiklerinize çok güzel hediyeler alabilirsiniz. 

  • Bodrum Su Altı Arkeoloji müzesi

Bodrum Kalesi ve Bodrum Su altı arkeoloji müzesi kesinlikle Bodrumda görmeniz gereken yerlerin en başında gelmektedir. Bodrum Kalesi içinde 1406 yılından itibaren barındırdığı ve Bodrum'un simgesi niteliğindedir. Tarihi yapısı neredeyse hiç bozulmamış olup içerisinde İngiliz ve Fransız kulesi ve birçok zamanın zindanları bulunmaktadır. Yani tam anlamıyla bir gün ayırmanız gerekecek büyüklükte ve detaydadır. Bodrum Su Altı Arkeoloji müzesi ise Bodrum'da denizin altından çıkan ve tarihe ışık tutan bir çok eşya ve malzeme sergilenmektedir. 

  • Halikarnas Mozolesi

Halikarnas Mozolesi nide unutmamak lazım. Nasıl unutulabilirki değilmi? Sonuçta Antik dünyanın yedi harikasından biride Halikarnas Mozolesidir. Bodrum merkezde yer alan ve açık havada gün boyu sergilenen bu müzeyi gezmeden gitmemenizi tavsiye ederiz.

  • Zeki Müren Sanat Müzesi

Bodrum hayranı olan ve ömrünün büyük ve son kısımlarını geçiren Merhum Zeki Müren'in yaşamı boyunca yaşamış olduğu evidir. Müzeyi ziyaret ettiğinizde Zeki Müren'in kullandığı eşyaları, giysileri, sahne kostümleri, ayakkabıları, okumuş olduğu kitapları ve daha bir çok şeyi görebilirsiniz. Ayrıca bahçesinde kendisine ait klasik arabasıda sergilenmektedir.

  • Bodrum Tarihi Yel Değirmenleri

Bodrum'un en önemli simgelerinden biriside Tarihi Yel değirmenleridir. Bodrum'un Bardakçı koyunda yer alır. Bodrum Merkeze yürüme mesafesinde olmasına rağmen yokuş çıkıldığı için Vip Transfer ile ulaşım daha kolay olacaktır. Güneşin batışını seyredebileceğiniz bütün Bodrum'u görebileceğiniz efsane güzellikte bir lokasyon olup kesinlikle Bodrum'a geldiğiniz zaman uğramadan gitmemenizi tavsiye ederiz.

  • Bodrum Antik Tiyatro  

Bodrum'u Bodrum yapan en önemli tarihi eserlerden biriside Bodrum Antik Tiyatrodur. Milattan önce 4. yüzyılda inşa edilen ve 1970 yılında yeniden restore edilen Antik kent bugun birçok konser ve festivale ev sahipliği yapmaktadır. 13.000 kişiyi bünyesinde ağırlayabilen bu muhteşem mekanı mutlaka görmelisiniz.

 

DİĞER YAZILARIMIZ