• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yol Yarışı

Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yol Yarışı için gözler Bodrum'da.

Ülkemizin cennet köşesi Muğla’nın Bodrum ilçesinde 23 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek olan Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yol Yarışı’na 27 ülkeden bine yakın bisiklet yarışçısı katılacak. Yarışmaya katılacak olan bisikletçiler 56 kilometrelik kısa parkurda ve 103 kilometrelik uzun parkurda mücadele vereceklerdir. Bodrum’da düzenlenecek bu büyük organizasyon için yaklaşık 5 bin kişinin Bodrum’a gelmesi bekleniyor. 1000 kişi bisiklet yarışçısı ve kalan 4000 kişide organizayona misafir olarak dahil olacaktır.

İlk defa Bodrum’da gerçekleşecek olan Granfondo'ya, Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert ev sahipliği yapacaklarını belirtmiştir. Bodrum ilçesinin tanıtımında büyük rol üstleneceği Bodrum Halikarnas Granfondo'nun da Bodrum'da düzenlenmesinin ilçenin uluslar arası tanıtımında önemli rol oynadığını belirtilmiştir. Nisan ayında düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun ardından düzenlenecek olan Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yol yarışınada büyük ölçüde katılım beklenmektedir.  Bisiklet sporunda en önemli faktörün açık havada yapılması ve sosyal mesafe kuralına en uygun sporlardan birisi olmasıdır. Pandemi nedeniyle tedbirlerin en üst seviyede tutulduğu yarışta  yurt içinden ve yurt dışından gelecek olan misafirlerimiz için o zaman kadar sıkıntılar ortadan kalkmış olacağını umut ediyoruz.

  • Çocuklar içinde Bodrum’da bisiklet yarışı düzenlenecek.

Büyük yarıştan bir gün önce çocuklar içinde Bodrum Halikarnas Granfondo Uluslararası Bisiklet Yol yarışı kapsamında 22 Mayıs 2021 akşamı saat 19.00 da Bodrum Kale önünde 17 metrelik çocuklara özel hazırlanmış parkurda 4 ile 6 yaş grubunda 25 çocuk denge bisikleti ile Junior Granfondo yarışını gerçekleştirecek. Ayrıca Baba anne beni de Bodrum'a götür mottosu ile planlanan yarışmaya Bodrumda yaşayan ailelerde çocuklarını kayıt ettirerek yarışa katılabilirler.

Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yol Yarışmanın ödül töreni ise yarışın yapıldığu gün 23 Mayıs saat 15:00 da Bodrum Kalesi'nde gerçekleştirilecektir. Erkeklerde 10 ödül, Kadınlarda 10 ödül verilecek. 2 kategoride toplamda genel klasman da dahil olmak üzere 66 sporcuya değişik ödüller ve madalya verilecek.

Yerli ve yabancı tüm yarışa gelen misafirlerimiz için 7 gün 24 saat Vip Bodrum Transfer ailesi olarak son araçlarımız ile hizmet vermek için hazırız. +905422370542 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir yada vipbodrumtransfer.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER YAZILARIMIZ