• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum Kahvaltı Mekanları

Bodrum Kahvaltı Mekanları

Senenin tüm yorgunluğunu atmak için tercih ettiğiniz yeryüzü cenneti Bodrum’da acaba en iyi kahvaltı mekanları hangileri demek istediğinizi duyar gibiyiz. İşte bu yazımızda siz değerli konuklarımızın tatilleri esnasında sağlıklı gıdalar tüketirken aynı zamanda çok güzel vakit geçirebilecekleri ve ailece gitmek isteyebilecekleri en iyi Bodrum kahvaltı mekanlarından kısaca bahsedeceğiz.

  • Asmalı Çardak Kahvaltı Evi

Bu güzel mekan Yalıkavak beldesinin en eski yerleşim yeri olan Sandıma Köyü yolundadır. Bodrum merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunan Asmalı Çardak Kahvaltı Evi, mandalina ve portakal ağaçları arasında, köy evi bahçesinde bulunan doğa ile baş başa kalacağınız çok güzel bir mekandır.

Havalar çok sıcak iken Bodrum’un bunaltan sıcağında bile gayet serin ve huzurlu bir ortamı vardır. Özellikle yerel ürünlerin sergilendiği mekanda serpme kahvaltı sunumu yapılmaktadır.

Serpme kahvaltı içerisinde; Semaverde çay, 3-4 çeşit reçel, kaymak, bal, zeytin tabağı, patates kızartması, peynir tabağı, inanılmaz lezzetli bir adet pişi, bir dilim börek, gözleme, taze domates, taze salatalık, taze biber, kabak çiçeği dolması ve sizin tercihinize göre haşlama veya sahanda yumurta gelmektedir. Ayrıca canınızın istediği ne varsa size o alternatifleride sunmaktadırlar.

  • Bozukbağ Kahvaltıcısı

Göltürbükü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan mekanın görünüşü modern bir çiftlik evi gibidir. Kahvaltı mekanı çok büyük bir alana kurulmuş. Kahvaltı yapılan bölümden yukarı doğru çıktığınızda  çiftlik hayvanlarının bulunduğu kümesler tavuk, ördek, keçi, hindi gibi hayvanlar görebilirsiniz.

Alan büyük olduğu içim kahvaltı masalarının olduğu bölümün dışında da çay ve kahvelerinizi içip arkadaşlarınız yada ailenizle sohbet edebileceğiniz birbiriden bağımsız şık ve rahat oturma alanları var.

Bodrum Kahvaltı mekanı denince ilk akla gelen Bozukbağ Kahvaltıcısı’nın serpme kahvaltısı inanılmaz zengin. Fiyatları biraz pahalı ama tamamiyle karşılığını veriyorlar.

Serpme kahvaltıda; ilk olarak fırından yeni çıkmış pide ekmekleri ve bir demlik çay masanızın kenarında hemen yerini alıyor. Sonrasında ise tam bir ziyafet şöleni kiremitte kızartılan dört çeşit Peynir, közde pişmiş Menemen, yine közde pişmiş Sahanda Yumurta, dört çeşit yerel ve mevsimine uygun Reçel, Zeytin Tabağı, Bal, Kaymak ve Tereyağ, Tahin+Pekmez Tabağı, domates, salatalık, sıcak bir ince dilim Patates Kızartması bulunmaktadır.  .

  • Tel Dolap Bodrum

Bodrum’da hem kahvaltı hemde gün batımını seyretmek istiyorsanız aileniz ile eşsiz zamanlar geçriebileceğiniz ve çok keyif alacağınız bir mekandır. Teldolap Bordrum Gümüşlük’tedir. Bodrum merkeze yaklaşık 23 kilometre uzaklıktadır. Mekanın serpme kahvaltısı ve bulunmaz güzellikteki manzarası size iyiki kelimesinin karşılığını sunacaktır. Teldolap Bodrum bölgesinde kahvaltı yapılabilecek en güzel mekanlardan biridir. Burayı en özel yapan şey ise tabi ki manzarasıdır.

Serpme kahvaltısının içerisinde; dört çeşit peynir, mevsime uygun ev reçelleri, Tel Dolab’a özel peksimet salatası, herkese kişiye ayrı sahanda kırılmış yumurta, çeşitli zeytinler, maydanoz, bal ve kaymak gibi her detayın bulunduğu lezizmi leziz çeşitler sunmaktadır. Tatlı tutkunlarına özel reçel sevenler için burası bir efsane reçel cennetidir!

DİĞER YAZILARIMIZ