• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum'da sezonun ilk kruvaziyeri karşılandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs vakalarından dolayı en etkilenen sektörlerden biriside gemi şirketleri olmuştu. 

Türkiye'de normalleşme sürecinde Bodrum'a ilk gelen gemi uzun süredir İtalyanın Trieste limanında bağlı olan Viking Sea adlı kruvaziyer gemisi oldu. Büyük bir heyecanla karşılanan gemi yakıt, gıda ve mürettabat temini için Cruise port limanına demirlendi

Bodrum limanına gelen Norveç asıllı 930 yolcu kapasiteli ve 230 mt uzunluğunda Viking Sea isimli gemi, Cruise Port İskelesi Genel Müdürü Haluk Hızlan tarafından karşılandı.

Cruise Gemisi İtalya'nın Trieste kentinden 140 personel ile Bodrum'a geldi. Bodrum'dan da 95 personelini alarak Limasol'a hareket edecek geminin tam kapasite mayıs ayından itibaren turizm sezonuna başlayacağı öğrenildi.
Kısa zaman içerisinde İstanbul ilimizde yer alan Limanlarda'da Cruise gemilerinin gelişine izin verilecek. İstanbuldaki başlangıç aynı zamanda Ege ve Akdeniz'de büyük bir hareketliliğe yol açacak. 
Bodrum Bölgesinde Cruise yolcu gemisi iskelesi olarak Mayıs ayının başından itibaren Eylül ayının sonuna kadar yaklaşık 30 adet yolcu gemisi ağırlamaya başlanacak. 

Bodrum'a gelen gemi pandemi sürecinin ardından Türkiye'ye gelen ilk turist yolcu gemisi oldu. Geminin içinde pandemi ile ilgili güvenlik sağlık hizmetleri üst düzeyde tutulmaktadır.

Viking Sea isimli geminin en önemli özelliği ise dünyada pandemi nedeni ile içerisinde test yapılabilecek bir labarotuvar kurulmuş olmasıdır. Geminin bu seferinde personel ve ihtiyaç ikmali için geldiği ve bir sonraki seferde turist getireceği bildirildi.

DİĞER YAZILARIMIZ