• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR
VIP Transfer hizmetimizde yaşanan yoğunluktan dolayı şu an hizmet verememekteyiz.

Bodrum Kargıcak Koyu

Bodrum Kargıcak Koyu plajı, hem kamp hem de muhteşem bir deniz tatili yapmak isteyenler için ideal noktalardan biridir. Bodrum’un en az bilinen ve hala bakir kalabilmeyi becerebilmiş bir noktasında konumlanmaktadır. Bu koyun haritadaki konumu Pabuç Burnu ile Kara Burun arasında yer almaktadır. Ayrıca Bodrum Kargıcak Koyu ulaşımı konusunda hem kara hem de deniz yoluna açıktır. Fakat kara yolunun yeterince bakımlı olmaması ve toprak yoldan oluşması nedeniyle Bodrum Kargıcak Koyu popülerlik kazanamamış ve daha az kişinin bildiği sakin bir koy olmasını sağlamıştır.

Bodrum Kargıcak Koyu Plajı

Bodrum Kargıcak Koyu çakıl plaj olup sessiz bir plajda denize girmek isteyenler için ideal bir konumdadır. Özellikle deniz, plaj ve kitap üçlemesi ile kafa dinlemek isteyenlerin tercih ettiği bu koy, eşsiz bir manzara sunmaktadır. Genellikle Balıkçılar koyu olarak da bilinen Bodrum Kargıcak koyunda küçük teknelerle balıkçılık yapan kişilere denk gelebilirsiniz. El değmemiş güzellikler sunan Bodrum Kargıcak Koyu plajında kamp yapmak isteyenler çadır kampları kurabilmektedir. El değmemiş güzelliklere sahip bu plajın çevresinde tuvalet, duş, büfe, market vs hiçbir şey bulunmamaktadır.

Bodrum Kargıcak Koyu Özellikleri

Bodrum Kargıcak Koyu özellikleri, turkuaz rengi deniziyle dikkat çekicidir. El değmemiş doğal bir güzelliğe sahip bu doğa harikası karşısında büyülenmemek mümkün değildir. Yeşil ve mavinin en güzel tonları bu manzarada buluşmaktadır. Bodrum Kargıcak Koyu plajı çakıldan oluştuğu için kumsal arayanlar açısından biraz rahatsız edici olabilir. Bodrum Kargıcak Koyu’nun suyu ise diğer Bodrum plajlarına kıyasla çok daha serin ve az tuzludur. Bodrum Kargıcak Koyu’nun en önemli özelliklerinden biri de denizin bir anda derinleşmeye başlamasıdır. Bu yüzden özellikle çocuklar ve iyi yüzme bilmeyenler için tehlikeli bir konumda olduğunu söylemek gerekir.

Bodrum Kargıcak Koyu’nda Kamp Yerleri

Bodrum Kargıcak Koyu kamp alanı hakkında pek çok kişinin araştırma yaptığı bilinmektedir. Özellikle karavan kampı yapacaklar için bu koyun son derece ideal olduğunu belirtmek gerekir. Çadır ile kamp yapmak isteyenler ise rahat bir yatağa ihtiyaç duyacaktır, çünkü koy kumsal değil çakıl taşlarından oluşmaktadır. Bodrum Kargıcak Koyu’nun etrafında yakın çevrede bakkal ve market gibi alışveriş imkanı veren tesisler yoktur. Bu yüzden kamp yapacakların kamp süresince mağdur olmayacak kadar yiyecek içecek getirmeleri gerektiği hatırlatılmaktadır.

Bodrum Kargıcak Koyu’na Ulaşım

Bodrum Kargıcak koyu ulaşım aracı konusunda hem karadan hem de denizden ulaşım yapılabilir. Kara yolu konusunda toprak ve çakıl bir yoldan ulaşım sağlandığı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden asfalt yola göre daha yavaş hareket edeceğinizi unutmamanız gerekir. Kara yolu ile Bodrum Kargıcak Koyu’na ulaşım sağlayabilmek için İztuzu’na varmadan birkaç kilometre öncesinde sola doğru ayrılan yoldan devam etmeniz yeterli olacaktır. Bodrum Kargıcak Koyu ile ilgili yön tabelalarını takip edebilirsiniz.

DİĞER YAZILARIMIZ