• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum'un Tatil İçin En Çok Tercih Edilen Bölgeleri

Bodrum’da tatilcilerin tercih ettiği popüler bölgeler, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelmektedir. Doğal güzelliği ile her göreni kendine hayran bıraktıran Bodrum, yıllardır en ünlü tatil merkezlerinin biri olarak tanınır. Bodrum’da her tatilcinin kendi taleplerine ve beklentisine uygun koşullarda tatil yapabileceği yerler vardır. Son dönemde Bodrum’daki en popüler tatil yerleri listesinde bazı koylar öne çıkmaya başlamıştır.

Bodrum Türkbükü

Bodrum Türkbükü plajı, bölgedeki en güzel ve en ünlü yerlerden biridir. Bodrum merkeze 20 kilometre uzaklıkta olan Türkbükü, konaklama için tatilcilere pek çok kaliteli otel ve pansiyon sunmaktadır. Özellikle Türk sanat ve televizyon camiasının ünlü isimlerinin de sık sık tercih ettiği Bodrum Türkbükü, son derece popülerdir. Türkbükü plajı, güneşlenmek, yürüyüş yapmak ve yüzmek için en ideal noktaların başında gelir. Her yıl tatilcilerin taleplerine göre daha da gelişen Türkbükü’nde unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bodrum Gümbet

Bodrum Gümbet plajı, merkeze çok yakın konumda olduğu için yıllardır tatilcilerin en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer almaktadır. Merkeze yakınlığı sayesinde giderek popülerlik kazanan Gümbet, gece hayatı ve uzun plajıyla dikkat çekmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin her yıl tercih ettikleri noktalardan biri olan Gümbet konaklama imkanları konusunda da son derece gelişmiştir. Merkeze sadece 5 dakika mesafede olan Gümbet, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelmektedir. Ayrıca uzun kumlu plajı ile denizin tadını çıkarmak isteyenlere de doğal güzellikler sunmaktadır.

Bodrum Yalıkavak

Bodrum Yalıkavak plajı, doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Bodrum’un tatilciler için en ünlü ve en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Yalıkavak’ta yapılacaklar listesi bir hayli kabarıktır. Öncelikle tarihi yapılar bakımından da zengin olan bu bölgede, akşam saatlerinde yürüyüş yaparak görebileceğiniz çok sayıda tarihi mekan bulabilirsiniz. Birbirinden güzel koylara sahip olan Yalıkavak’ta tatilciler için deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak son derece keyiflidir. Yalıkavak, en güzel tatil yerlerinden biri olduğu için Bodrum’da en çok tercih edilen bölgeleri arasındadır.

Bodrum Turgutreis

Bodrum Turgutreis plajı, doğal güzellikleri ve berrak denizi ile en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir. Adını dünyaca ünlü Osmanlı denizcisi Turgut Reis’ten alan bu bölge, Bodrum’un batı sahilinde yer almaktadır. Geniş konaklama imkanları sunan Turgutreis’te çok sayıda otel ve pansiyon kapılarını tatilcilere açmaktadır. Her geçen gün popülerliği artan Turgutreis, son yıllarda Bodrum’un tatil için en çok tercih edilen bölgeleri arasındadır.

Bodrum Bitez

Bodrum Bitez plajı, bölgedeki en uzun sahil olmasıyla ünlüdür. Su sporları için çok elverişli konumu yüzünden Bitez’de sürekli su sporlarıyla ilgili yarışlar düzenlenmektedir. Doğal yapısı sayesinde dalgasız bir denize sahip olan Bitez, deniz kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için idealdir. Bodrum’daki en popüler tatil yerleri arasında öne çıkmaktadır.

DİĞER YAZILARIMIZ