• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Muğla İdil Biret Müzik Festivali

Muğla İdil Biret Müzik Festivali tarihleri, bu festival coşkusunu yerinde takip etmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festival, şimdiden büyük bir heyecan yaratmayı başardı. Pek çok kişi Muğla İdil Biret Müzik Festivali’ne katılmak için festival tarihleri ve program akışı hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Muğla’nın en çok ilgi gören festivallerinden biri olan Muğla İdil Biret Müzik Festivali için geri sayım başladı. Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların yer aldığı Muğla İdil Biret Müzik Festivali’nin tarihi ve program akışıyla ilgili tüm detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

3. Muğla İdil Biret Müzik Festivali Ne Zaman Başlıyor?

3. Muğla İdil Biret Müzik Festivali tarihi, bu festivali heyecanla bekleyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hazırlanan festival şimdiden heyecanla bekleniyor. Muğla İdil Biret Müzik Festivalinin açılış tarihi 2 Temmuz 2022 olarak açıklandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden duyurulan festivalle ilgili araştırmalar sürüyor. Muğla İdil Biret Müzik Festivali’nde katılımcılar ve misafirlere benzersiz bir müzik ziyafeti sunulması için son hazırlıklar yapılıyor.

3. Muğla İdil Biret Müzik Festivali Ne Zaman Bitecek?

3. Muğla İdil Biret Müzik Festivali tarihleri, 2 Temmuz 2022’de başlayıp 5 Temmuz 2022 tarihine kadar sürecek. Belirlenen tarihlerde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu festivalin program akışı belli oldu. Türkiye’nin dört bir yanındaki kişilerin ilgiyle takip ettiği festivale aynı zamanda yabancı turistlerin de büyük ilgi gösterdiği öğrenildi. Muğla İdil Biret Müzik Festivali, ücretsiz kültür etkinliği kapsamında halkla buluşacak.

3. Muğla İdil Biret Müzik Festival Programı

3. Muğla İdil Biret Müzik Festival programı, günlere göre değişiklik göstermektedir. 2 Temmuz tarihinde programın açılış gecesi gündeme gelirken saat 21:30’da etkinlik programında şu konserler verilecek:

  • Açılış konseri / Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası
  • Şef: Münif Akalın, Solist: Ingolf Wunder, Hande Önder
  • Yer: Bodrum Kalesi

Muğla İdil Biret Müzik Festivali’nin açıklanan programına göre 2 Temmuz Cumartesi günü açılış konseri verilecek. Daha sonra 3 Temmuz Pazar gününde ise soprano Burcu Hancı ile bas bariton Cumhur Görgün, piyanist Fügen Yiğitgil ile birlikte Haendel, Mozart, Rossini, Gunod, Donizetti ve Lehar'ın eserlerinde yer alan arya ve düetlerden oluşan bir şan resitali ile festival misafirlerine müzik ziyafeti sunacaklar.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Muğla İdil Biret Müzik Festivali şimdiden büyük ilgi görüyor. 5 Temmuz 2022 Salı gecesinde festivalin kapanış konseri gerçekleşecek. Kapanış konserinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, piyanist Başar Can Kıvrak ile sahneye çıkacak. Ayrıca konser sırasında seçmeleri kazanan genç piyanist Mimar Sinan GSÜ DK'nda Metin Ülkü'nün öğrencisi Duru Aydın da bestecinin Andante Spianato ve Büyük Polonez'ini icra edecek.  Muğla İdil Biret Müzik Festivali bu programla tamamlanacak.

DİĞER YAZILARIMIZ