• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum'da En Uygun Fiyatlı Tatil Nasıl Yapılır?

Bodrum’da uygun fiyatlı tatil imkanları araştıran kişiler için sanıldığından çok daha fazla sayıda seçenek vardır. Özellikle pahalılığı ve lüks mekanları ile ünlü Bodrum’da aynı zamanda orta ve alt gelir grubuna hitap eden yerler de vardır. Bodrum’a ilk defa gelenler, bu tatil bölgesinde hem zenginlerin hem de fakirlerin bir arada nasıl tatil yapabildiklerine şaşırabilirler. Bodrum’da en uygun fiyatlı tatil arayışında olanlar için dikkat edilmesi gereken detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bodrum'da Uygun Fiyatlı Konaklama

Bodrum’da ekonomik konaklama yapabilmek için hayat kalitenizden biraz ödün vermeniz gerekir. Otellerden kesinlikle uzak durmanız şartken bazı kişiler pansiyon ücretlerini de pahalı bulabilir. Bu yüzden kamp yapmayı sevenler ve konfor alanından çıkmaya hevesli olanlar için Bodrum’da tatil yaparken uygun fiyatlı konaklama yapılabilir. Bodrum Turgutreis’te ve Bodrum Gümüşlük’te halk plajları yakınlarında çok sayıda kamp alanı tercih edilerek ekonomik olarak konaklama yapılabilir.

Bodrum'da Uygun Fiyatlı Yeme İçme Fırsatları

Bodrum’da ekonomik yeme içme yerleri arasında ucuz yollu tatil arayanlar için çeşitli fırsatlar bulunmaktadır. Özellikle Bodrum Gümüşlük’te sahil kenarında dizilmiş son derece lüks balık restoranları ve alkollü restoranlar vardır. Bu tür yerleri uzaktan görüp gezdikten sonra daha ekonomik yeme içme fırsatları sunan yerleri tercih edebilirsiniz. Örneğin Bodrum Denizciler Derneği’nde bütçenizi yormayacak şekilde çay kahve içebilir ve Bodrum’da tatil yapmanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Ucuz yollu yemek arayanlar da sokak aralarında bulunan tavuk dönercileri tercih ederek muhteşem bir lezzet deneyimi yaşayabilirler. Bodrum’da hem pahalı hem de ucuz yeme içme yerlerinin bir arada olması herkesi şaşırtan bir gerçektir. Fakat sabah kahvaltılarında serpme kahvaltı yerine, yeni açılan fırınlarda sıraya girerek sıcak ekmek, simit, poğaça

Bodrum'da Halk Plajları

Bodrum'da halka açık plajları tercih ederek daha ekonomik bir şekilde tatil yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle yaz sezonunda sık sık duyduğumuz pahalı plajlar yerine halk plajlarını tercih edebilirsiniz. Bodrum’un merkezi bölgelerinde son derece güzel bir halk plajı bulunmaktadır. Tüm sahilleri ışıl ışıl olan Bodrum’da denizin tadını çıkarabilmek için girişi yüksek ücretli olan otel ve kulüplere ihtiyacınız yoktur. Marketten ekonomik biçimde alışveriş yapıp deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz en popüler halk plajları şunlardır:

  • Kadıkalesi Halk Plajı,
  • Gümüşlük Liman Plajları
  • Turgutreis Halk Plajı
  • Bodrum Halk Plajı

Bodrum’da bütçenizi yormadan tatil yapabilmek için normal yaşamınızdaki standartlarınızı biraz düşürmeniz gerekecektir. Bu yüzden ister ailenizle ister kendi başınıza ekonomik bir tatil yapmak istiyorsanız öncelikle konfor alanından çıkmanız gerekir. Başka bir tatil bölgesinde yaptığınız aktivitelerin bir kısmına elveda diyerek Bodrum’da en uygun fiyatlı tatil yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Bodrum’un birçok tatil koyunu gezerek de uygun fiyatlarla konaklama yapıp tatilinizi bütçenizi aşmayan bir serüvene dönüştürebilirsiniz.

DİĞER YAZILARIMIZ