• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum Küçükbük Koyu

Bodrum Küçükbük Koyu, bölgedeki turistik köylerden Gündoğan yakınlarında yer almaktadır. Bodrum’da ufak bir sahil kasabasında, doğal yaşam arayan herkes Küçükbük Koyu’nu çok sevecektir. Nisan ve kasım aylarında arasında son derece popüler olan ve çok sayıda yerli turistin uğrak noktası haline gelen Bodrum Küçükbük Koyu doğa güzellikleri ile ünlüdür. Bodrum’daki yazlıkçıların da uğrak adresi olan Küçükbük Koyu bölgedeki tatilcilerin en çok tercih ettiği noktalar arasında yer almaktadır.

Bodrum Küçükbük Koyu Özellikleri

Bodrum Küçükbük Koyu özellikleri başında herkesin bildiği, popüler koylar arasında saklı kalmayı başaran bir konumda yer alması gelir. Başta ön yargılı yaklaşılan ve fazla bilinmediği için geri planda tutulan bu koy, aslında ziyaret edildiğinde en sevilen adreslerden biri haline gelmektedir. Doğal güzelliği ile ünlü Bodrum Küçükbük Koyu’nda ister tek başınıza ister ailenizle keyifli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bodrum’daki mütevazı noktalardan biri olan Gündoğan’a bağlı Küçükbük koyu, denize girmek, güneşlenmek ve dinlenmek için en ideal yerler arasında gösterilmektedir.

Bodrum Küçükbük Koyu Plajı

Bodrum Küçükbük Koyu kumsalı, Gündoğan’dan gelen ziyaretçilere kapılarını açmaktadır. Huzur dolu ve sessiz bir ortamda dinlenerek tatil yapmak isteyenler için Bodrum Küçükbük Koyu plajı son derece idealdir. Genellikle sessiz bir atmosfere sahip olduğu için emekli insanların tercih ettiği bu koyun plajı son derece temizdir. Masmavi denizi ve ince kumdan oluşan sahili ile Bodrum Küçükbük Koyu’nda denize girmek de son derece keyif vericidir. Gündoğan’da olduğu gibi Küçükbük Koyu’ndaki deniz de berrak ve oldukça temizdir. Hilal şeklini almış bu koy, adeta doğal yollarla koruma altına alınmış gibidir. Doğal yapısı itibariyle çok fazla rüzgar almayan bu bölgede deniz de adeta sakinliğe ayak uydurmaktadır. Dolayısıyla Bodrum Küçükbük Koyu denizi genellikle dalgasız ve sakindir.

Bodrum Küçükbük Koyu’nda Yapılacaklar

Bodrum Küçükbük Koyu’nda yapılacaklar listesi hazırlamak isteyenler için en ideal seçeneklerin başında muhakkak denizin tadını çıkarmak gelir. Bodrum Küçükbük Koyu’nda Muhtar’ın Yeri isimli mekan, yerli turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden biridir. Bu mekanda gündüz güneşlemek için açılan iskele, akşam saatlerinde gün batımıyla birlikte restoran masasına dönüşmektedir. Bodrum Küçükbük Koyu’nun en eski ve en ünlü mekanlarından biri olan burada gün batımına karşı muhteşem bir akşam yemeği yenilebilir.

Bununla birlikte Küçükbük Rakısı da ünlüdür. Ayrıca aileniz ile birlikte Bodrum Küçükbük Koyu’nun eşsiz doğa manzarasını yerinde görmek istediğinizde tekne turu yapabilirsiniz. İskeleden kalkan tekneler Tavşan Adası’na uğradıktan sonra Yalıkavak tarafındaki Paşa limanı ve Piyam koyu gibi duraklarda istikamet edebilir. Öte yandan Türkbükü yönünde Akvaryum, Hattat ve Cennet koylarına da Bodrum Küçükbük Koyu’ndan tekne turu düzenlenebilmektedir. Bodrum Küçükbük Koyu gezilerinizde tekne turu yaparak bölgedeki doğal güzelliklerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIMIZ