• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR
VIP Transfer hizmetimizde yaşanan yoğunluktan dolayı şu an hizmet verememekteyiz.

Bodrum'un 27 yıllık Ralli Özlemi Sona Erdi.

Bodrum'un 27 yıllık Ralli özlemi sona erdi.

2021 Bodrum Rallisi, Bodrum Tanıtım Vakfı, Karya Otomobil Spor Kulübü ve Bodrum Belediyesi’nin düzenlemiştir. Heyecan dolu yarış Yalıçiftlik, Etrim, Kızılağaç ve Çamlık beldelerinde gerçekleştirildi. Yarış yapan otomobillerinden biri maalesef virajı alamadı ve devrildi neyseki sporcular yara almadan kurtuldu. Özel hazırlanan bu parkurda ufak çapta başka kazalar da yaşandı.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ile yaptığımız ropörtajımızda bu sene Bodrum Rallisine rekor bir yarışçı sayısı ile ve başarıyla tamamladıklarını söyledi.
Yarış otomobillerin büyük bir çoğunluğunun oldukça hızlı ve seri şekilde yarışı bitirebildiğini ifade eden Tosfed Başkanı Eren Üçlertoprağı’nın yaptığı özel açıklamasında "Bodrum’un, Bodrum Ralli Yarışlarına sahip çıkması ve yüksek sayıda katılımcı ile destek verenlerle birlikte oldukça başarılı bir yarış çıkardık." diyerek mutluluğunu ifade etti.

Bodrum Rallisi için Bodrum Kaymakamı Sayın Bekir Yılmaz’de rallinin başarılı şekilde tamamlanmasında emeği geçen tüm yarışçılara ve katılımcılara teşekkür etti.

Bodrum Rallisi 2021’de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yardımcı pilot olarak yarıştı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile yaptığımız ropörtajımızda adrenalin ve eğlence dolu bir organizasyon geçirdiklerini ve Bodrum rallisi gibi organizasyonların devam etmesi için sürekli çalışma yürüteceklerini dile getirdiler.

2021 Bodrum Rallisinde İsmet Toktaş-Burak Başlık birinci, Ayhan Germirli-Mustafa Nazik ikinci ve Emrah Ali Başo-Gürkal Menderes de üçüncü olarak yarışı tamamladılar.
Heyecan dolu Bodrum Rallisi turnuvasının ardından dereceye giren yarışmacılara düzenlenen törenle ödülleri verildi. 

Bodrum Rallisinde yaşanan kötü olay ise yarışmadaki mutluluğa gölge tuttu. Ralli organizasyonu kapsamında yarışan yarış ekiplerinden birisinin yaşadığı mekanik sorunla başlayan olaylar zinciri başladı. Yoldan çıkan ekip üyelerine müdahale edilmediği iddiasıyla ortalığı karıştı.  Yarışma ve ödül töreni tamamlandıktan sonra ortaya çıkan kötü saldırıda, kulüp yöneticilerimizden birisi ile bir güvenlik görevlisinin darp edildiği ve aynı grup içinde yer alan bir başka kişiyi silahla hafif yaraladığı bilgisi geldi. Rallide görevli olan güvenlik güçlerinin müdahalesi ile atlatılan olayda ilgilenilmediği ile ihtimal iddialarının asılsız olduğunu ifade etti.

 Yaşanan kötü olay sonucunda TOSFED tarafından yayınlanan basın açıklamasının tam metni şu şekildedir.

 “Federasyonumuza bağlı tescilli organizatör kulüplerimizden Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından 10-11 Nisan tarihinde Bodrum – Muğla’da düzenlenen Bodrum Rallisi’nin ödül töreninin tamamlanmasının ardından, birkaç kişiden oluşan bir grup; ‘yoldan çıkan bir ekibin üyelerine müdahale edilmediğine’ dair asılsız bir ihmal iddiası üzerine ralli merkezine gelerek organizasyon görevlilerine önce sözlü, sonra da fiili olarak saldırmış; kulüp yöneticilerimizden birisi ile bir güvenlik görevlisini darp etmiş ve kendi grupları içinde yer alan bir kişiyi silahla yaralamıştır. Emniyet güçlerimiz yaşanan bu üzücü olaya hemen müdahale etmiş ve akabinde yasal süreç başlatılmıştır. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak yaralanan kulüp yöneticilerimiz ve güvenlik görevlisine geçmiş olsun dileklerimizi iletir; yasal sürece müdahil olup, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildirir ve olaya ilk andan itibaren gerekli müdahaleyi yapan tüm emniyet kuvveti mensuplarımız ile sağlık personelimize teşekkürlerimizi sunarız.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.“ 

DİĞER YAZILARIMIZ