• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum’da Deniz Sezonu Ne Zaman Biter?

Bodrum’da deniz sezonu ne zaman biter? Bodrum, Ege’nin en güzel tatil yörelerinden biridir. Akdeniz esintilerinin de yer aldığı bölgede, tatil sezonu oldukça uzun sürecektir. Denize girmek isteyenlerin Mayıs ayında başlayan deniz sezonu Ekim ortalarına kadar devam eder. Deniz tatili yapmak isteyenler için altı aylık uzun bir süreç bu yörenin tercih edilme nedenleridir. Bodrum, denizi ve doğası ile her yaş kesimine hitap edecek yörelerin başında yer alır. Sakinlik arayanlar kadar, eğlenceli bir tatil planlayanların tercihi de yine Bodrum’dur. Eğlence mekanları ile akşamları hareketli olan bu yöre gençlerin tercih ettiği yerlerin ilk sıralarında gelir. Bodrum, kumsalı batmayan güneşi ile gerek yerli gerekse de yabancı turistlerin en çok tercih ettiği mekanların başında gelir.

Bodrum’a Gelmek İçin Pek Çok Sebep Var

Bodrum’a gelmek için pek çok sebep bulunur. Bunların başında gelen, her yaş grubuna ve herkesin zevkine hitap edecek bir tatil yöresi olmasıdır. Doğa tatili yapmak isteyenler için de bungalow evleri, yemyeşil çam ağaçları ile güzel bir tatil yöresidir. Tarihi güzellikleri, Antikçağdan bu yana süregelen Cenevrelilerden, Osmanlılara kadar uzanan tarihi ile çok sayıda kalıntı ve ören yeri bulunur. Bodrum Kalesi, müzesi, tarih sevenlerin buraya geldikleri zaman uğramadan geçemeyecekleri yerlerdendir. Bodrum, çok sayıda festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan sadece birkaçı şunlardır:

  • Uluslararası müzik festivali
  • Caz festivali
  • Tango festivali
  • Barok müzik ve klasik müzik festivalleri ve daha birçok festival farklı tarihlerde yapılmaktadır.

Gecesi ayrı güzel gündüzü farklı aktivitelerle dolu bir yöredir.

Bodrum’un Gezilecek Yerleri

Bodrum’un gezilecek çok farklı güzellikleri bulunur. Sakinlik arayanlara önerilen koylarının yanı sıra Bodrum merkez son derece canlı yerlerin başında gelir. Bodrum müzesi, arkeoloji müzesi, Osmanlı Tersanesi, antik tiyatro, Zeki Müren’in yaşadığı ev, Bodrum’un gezilecek tarihi yerlerindendir. Bodrum denildiği zaman akla gelen yerler; Gümbet, Yalıkavak, Gümüşlük, Bitez’dir. Gümbet’te Halikarnassos’un giriş kapısı bulunmaktadır. Tabiatla tarihin iç içe geçtiği bu yöre tarih sevenlerin tercih ettiği yerlerin başında gelir. Sörf ve deniz sporlarıyla uğraşmak isteyenlerin tercihi de Bitez olacaktır.

Masmavi denizi ve sakinliği ve turunç bahçeleriyle Bodrum’un en güzel yerlerindendir. Bodrum denildiği zaman ilk akla gelen yerlerin başında ise Yalıkavak gelir. Yalıkavak, tarihi yel değirmenleri ile Bodrum’un ruhunu yansıtan yerlerdendir. Bodrum’un içi kadar civar yerleri de son derece görülmeye değer yerlerin başında gelir. Iassos Antik şehir, Bafa Gölü’ne de çok yakın bir yerdedir. Bafa Gölü, adeta bir denizi andıran yapısı ile hem tarihi hem de göle girmek isteyenlerin tercih ettiği yörelerdendir.

Bodrum’un Birbirinden Güzel Plajları

Bodrum’un birbirinden güzel plajları arasında Kadıkalesi, Gümüşlük plajları, Torba Plajı, Gerenkuyu plajları başta yer alır. Bardakçı Koyu da Bodrum merkeze yakınlığı nedeniyle tercih edilecek plajların başında gelir. Bodrum’un yöresel yemekleri de diğer yörelere nazaran farklıklar gösterir. Kabak çiçeği dolması, bu yörede sık yapılan lezzetli yemeklerdendir. Çökertme Kebabı da tadılması gereken bir başka yöre lezzetleri arasındadır.

Bodrum’a Konforlu Seyahat

Bodrum transfer hizmeti veren firmamız, konforlu seyahat imkanı sunar.  Bodrum Havalimanı Transfer hizmeti için araç filomuz son derece zengindir. Sıfır araçlarla ve en yeni modellerle konforlu seyahat hizmeti sunulur. Bodrum’un farklı yörelerine havalimanından en hızlı şekilde vip transfer hizmeti sunmaktayız. Güvenli seyahat için deneyimli şoförlerimiz ve bakımları yapılmış araçlarımız hizmet sunar. Kaliteli ve keyifli bir Bodrum seyahati için firmamızın hizmetlerinden yararlanılması önerilir.

DİĞER YAZILARIMIZ