• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum'un en popüler mekanları

Türkiye'nin incisi, eşsiz güzellikteki tatil beldesi Bodrum'da yer alan en popüler mekanlardan bahsedelim. Yaz tatilini sabırsızlıkla bekleyen yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği Türkiye'nin marka şehri Bodrum'da dünyaca ünlü markalarında yer aldığı birçok popüler eğlence, yemek ve alışveriş mekanı bulunmaktadır.

Bodrum’un en popüler mekanları

•   Yalıkavak Marina

Gören herkesi şaşırtan ve Türkiyenin en lüks yatlarının ve teknelerinin bağlı olduğu Yalıkavak Marina Bodrum severlerin zaman geçirmekte tercih ettiği en popüler mekanların başındadır. Marinaya girdiğiniz andan itibaren büyüsünü kapılacağınız Motoryatlar lükslükte birbirleri ile yarışmaktadır. Yalıkavak Marinada saatlerce keyifli vakit geçirebilir, en lüks mağazalarından alışveriş yapabilir ve yemek yiyebilirsiniz. Görsel şov mekanı olan Yalıkavak Marina Bodrum'da yer alan en lüks lokantalarıda bünyesinde bulundurmaktadır. Kırmızı et severlerin dünya çapında vazgeçemediği Nusr-et Restaurant marinanın içinde hizmet vermektedir. Balıkseverlerin en büyük favori mekanı Sait restaurantta yine aynı şekilde marinanın içinde hizmet vermektedir. Bodrumda kaliteli eğlence anlayışı arayanların son dönemdeki en popüler mekanı ise Yalıkavak Marina içinde yer alan Fenix'dir. İtalyan lezzetlerini keşfetmek isterseniz Mezzaluna restaurantı kesinlikle tercih etmelisiniz. Ayrıca kahve severler için Sturbucks Yalıkavak marinanında olmazsa olmaz mekanlarındandır. 

•   Gümüşlük

Gümüşlük denince akla kuşkusuz o şahane gün batımı gelir. Bu doğa harikası mekanda bu keyifi yaşamak için tabikide sahilinde yer alan ve lezzet konusunda en iyi lokanta ve restaurantları tercih edebilirsiniz. Bunların içerisinde en çok tercih edilenlerden birisi Mimoza Restaurant'tır. Tüm sanatçı ve popüler isimlerin adeta buluşma noktası olan Gümüşlük'te popüler bir mekan arıyorsanız kesinlikle ziyaret ederek bir gecenizi buraya ayırmalısınız. Ayrıca tüm Bodrum aşıklarının tatillerinde es geçemedikleri Limon Cafe güneşin batışını en net bir şekilde seyredebileceğiniz ve bu arada keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir mekandır. Bu popüler doğa harikası lokasyona geldiğiniz zaman mutlaka çarşısını gezmelisiniz. Emin olabilirsinizki çarşısından sahiline yürüdüğünüz esnada onlarca sanatçı ile karşılaşacaksınız.

•   Türkbükü 

Türkbükü, beldenin içerisinde bulunan Cennet koyu mavi ve yeşilin en güzel tonlarının bir arada olduğu ve tüm yerli ve  Bodrum'daki gece hayatının en vazgeçilmez en popüler lokasyonudur.  Türkbükü geceleri dediğiniz zaman bütün yılın stresini atabileceğiniz en iyi mekanlardan biri olan Tükbükü Ses tüm Bodrum severlerin en popüler mekanlarındandır. 

•   Bodrum Merkez ve Milta Marina 

Bodrum Milta Marina, Bodrum'un ilk marinası olmakla birlikte Bodrum Kalesi aşığı olanların en popüler mekanlarındandır. İçerisinde bulunan yat kapasitesi en lüks yatlara ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum'a gelen tüm konukların ziyaret ettiği Milta Marinanın içinde yer alan Marina Yacht Club'daki Jazz konserlerinin tadını hiçbiryerde bulamazsınız. Bu popüler mekanı  mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca elit mağazaları içinde barındıran markalardan da rahatlıkla istediğiniz herşeyi bulabilirsiniz.

 

 

DİĞER YAZILARIMIZ