• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Caretta Carettalarda Bodrum'u tercih etti!

Dünyada nesli tükenmekte olan caretta carettalar, Bodrum'un sahilinde yerli ve yabancı turistlere tatlı ve heyecanlı bir şok yaşattı. Caretta carettalar Bodrum'da ilk kez görüntülendi. Dekamer ve Akut ekipleri yavruların imdadına yetişti. Sahildeki kumlardan çıkmakta zorlanan Caretta caretta yavruları denize ulaştırılarak yeni bir neslin kaybının önlenmesi herkesi çok mutlu etti. 

•   20 Caretta caretta suya kavuşturuldu.
Turgutreis sahilinde yerli ve yabancı turistlerin tespiti ile  karşılaşılan caretta carettalardan 20 tanesi deniz ulaşmakta zorlanırken Dekamer ve Akut sayesinde denize ulaştırıldı. Durumu haberdar eden Bodrum severler hem büyük bir şok yaşarken hem de anı bol bol fotoğraflamayı ihmal etmediler.

•   15 Caretta caretta incelemeye alındı.
Bodrum Turgutreis sahilinde karşılaşılan caretta carettaların denize ulaşmaya çalışan 20 tanesi suya bırakılırken, kalan 15 taneside Dekamer yetkilileri tarafından Dalyandaki Kaplumbağa araştırma merkezine götürüldü. Gerekli araştırmalar tamamlandıktan 2 gün sonra Dalyan'dan denize ulaştırılacağı yetkililer tarafından belirtildi.

•   Bodrum'da ilk kez görüntülendi.
Bodrum'da ilk kez görüntülenen caretta carettalar Dekamer yetkililerini büyük şoka uğrattı. Yetkililerden alınan bilgiye göre Bodrum'da yaşanan bu ilk karşılaşmada doğan yavruların sağ salim denize ulaştırıldığı öğrenildi. Bodrum'un tarihinde de artık caretta caretta yavruları yerini almış oldu. 

•   Bodrum'da Caretta Caretta yuvaları için geniş çaplı araştırma başlatıldı. 
Bodrum Turgutreis'te karşılaşılan caretta carettalar bölgede büyük heyecan yarattı. Konu ile ilgili tüm ekipler geniş çaplı araştırma başlattı. Başka yuvaları olup olmadığını araştıran ekipler nesli tükenmekte olan caretta carettalar için kolları sıvayarak bölgede özel alarm verdi.

bursa bayan escort

•   Bodrum'da Şenzlongların arasından çıkan caretta carettalar turistleri şok etti. 
Bodrum bölgesinde daha önce rastlanılmayan caretta carettalar şenzloglar arasında görülerek herkeste büyük şok yarattı. Yerli ve yabancı turistler anı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çektiler. Yetkililer tarafından kurtarılan ve nesli tükenmekte olan caretta carettalar sağ salim denize ulaştırıldı.