• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum’un en güzel koyları

Her köşesinde birbirinden muazzam doğal güzellikleri içinde barındıran ülkemiz, özellikle yaz döneminde farklı deneyimler yaşamak, yeni yerler keşfetmek isteyenler için birbirinden farklı ve göz alıcı alternatifler sunmakta.

Tatil ve gezi denildiğinde ülkede aklınıza gelebilecek tatil bölgelerinin başında sayabileceğimiz Bodrum, eşsiz güzellikleriyle hala hem popülerliğini hem de doğal güzelliklerinin varlığını sürdüren nadir bölgelerden biri. İçinde geçirdiğiniz zamanı sizlere adeta bir rüyaymışçasına sunduğu tüm güzelliklerin sizlere memnun bırakan hafızanızdan asla silinmeyecek bir gezi deneyimi sunduğuna emin olabilirsiniz ki eğer aklınızın bir köşesinde önümüzdeki tatil döneminizi hem doğal güzellikleriyle dolu hem de sizlere rahat ve avantajlı bir tatil fırsatı sunabilecek bir bölgede geçirmek isterseniz, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz,

Bodrum’un şahane koyları bu düşüncenizi gerçeğe dönüştürebilmeniz için biçilmiş kaftan. Dilerseniz bu yaz tatil rotanızı Bodrum’a yöneltmenize neden olacak o şahane koylara bir göz atalım.

Bodrum’un en güzel koyları
•   Kargıcak Koyu

Son derece ıssız olan bu koy anı zamanda Kargıcak balıkçı koyu olarak da bilinir ve bizce bizce Bodrum yer alan koylar arasında ziyaret etmeniz gerekenlerin en başında geliyor. Son derece huzur veren ortamı ve büyüleyici görüntüsü ile ziyaret ettiğiniz ilk andan itibaren aklınızdan kesinlikle çıkaramayacaksınız. Eee tabi bu hale gelmesindeki en büyük etken ziyaretçilerin temizlik konusunda bilinçli davranarak koyu ziyaret ettiği gibi bırakmasıdır ki sizlerin de bu konuda yine ziyaret etme hevesi olan insanlarında sizlerin gördüğü bu muazzam manzarayı görebilmesi adına aynı hassasiyeti göstereceğini biliyoruz. Eğer bu koyu ziyaret etmeye karar vermişseniz gün boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz, yiyecek içecek gibi ihtiyaçlarınızı getirmeniz gerektiğini çünkü koy çevresinde herhangi bir işletme bulunmadığını ve bakacak olursak kalabalık bir ortama sahip olmamasından dolayı, ziyaret edecek olan sizler için gerçekten sakinlik ve huzur arayışınızın son bulacağı bir yer  olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

•   Mazi Koyu

Aslında burası tam olarak bir koy sayılmaz. Yani şöyle ki ufak bir köy içerisinde, bakınca insana yalnızca huzur ve özgürlüğü anımsatan ve kendisine ulaşıncaya kadar onlarca ağacın arasından geçtiğimiz bu koy, adına çok rastlamadığımız ve belki de bu sebepten ötürü sık ziyaret edilmeyen bir alternatif fakat gerçekten göz zevkini bilen ve huzuru arayan Bodrum ziyaretçilerinin, tatil dönemlerinde  içerisindeki suyun berraklığıyla görünen taşlar bütününün kesinlikle uğramadan geçmeyecek kadar etkileyici olduğunu söyleyebiliriz fakat köy sınırları içerisinde gelenlerin ziyaretlerine açık  2 farklı büyüklükte muazzam koyların olduğunu ve hem alışkın olmadığınız bir köy ortamının hem de içinde bulunan koyların siz ziyaretçiler için gerçekten yaşanması gereken önemli bir huzur deneyimi olduğunu söyleyebiliriz.


•   İnceyalı ve Hurma Sahili koyları

Aslında iki farklı isimle anılan bu koylar tek bir koyu ifade etse de, bütünlüğü bozarak onları birbirinden ayıran bir kayalık zamanla iki farklı koymuş gibi anılmasına neden olmuş. İnceyalı ve Hurma koyları aslında saydığımız yada sayacağımız koylara kıyasla daha büyük fakat yine onlara kıyasla koy civarında ziyaretçilere hizmet veren işletme sayısı son derece az sayıda. Bu yüzden dolayıdır ki bu koy içlerinde huzur ve sakinlik arayışınız anlamında tercih edebileceğiniz en şahane seçimlerden biri olacaktır. Temiz ve dalgasız suyuyla bildiğimiz koyu ziyaret etmek isterseniz bu iş için çok fazla bir bütçeye ihtiyaç duymadan geziniz boyunca ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Koy çevresindeki işletme imkanları sebebiyle ziyarete geldiğinizde ekstra bir şeyler taşımanıza gerek olmadığını da söylememize sanırım gerek yok. Özellikle de konaklama gibi önemli ihtiyaçlarınızda etrafta bulunan ve iyi imkanlara sahip oteller, ziyaretçilerin konaklamasına her daim hazır konumda.


•   Çakılyalı Koyu

Bu koyun adını ilk duyduğunuzda zihninizde canlanan koylara nazaran biraz küçük olduğunu söyleyebiliriz. Küçük fakat sizlere son derece huzur vaad eden Çakılyalı, etrafında düşündüğünüz gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek çok katlı yani büyük alanları olan işletmelere sahip bir yer değil fakat koy çevresindeki yaşam şartları küçüklüğünün verdiği bir etki ile son derece samimi. Konaklama gibi ihtiyaçlarınızda sadece orada yaşayan yerlilerin işlettiği minik otel tarzı yerler ve içerisinde yine imkanları dahilinde sizlere sundukları yemek ve basit eğlence alternatifleri gibi seçenekleriniz var.

•   Cennet Koyu

Cennet Koyu, aynı adından anlaşılacağı gibi gören herkesi mavi ve yeşilin muhteşem tonlarıyla büyüleyen ve cennete geldim diyebileceğiniz kadar güzel bir yerdir. Bodrum'un eşsiz güzellikteki Türkbükü beldesinde saklanmış olan bu gizli cennet Bodrum'a geldiğiniz zaman kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir koydur. 

DİĞER YAZILARIMIZ