• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum Acı Ot Festivali 2023

Bodrum Acı Ot Festivali 2023

Bodrum Belediyesi, Mavi Bayrak Derneği, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanatkârlar Odası iş birliği ile 2023 yılında 5. kez düzenlenecek olan Bodrum Acı Ot Festivali her yıl olduğu gibi büyük bir katılım ve dolu dizgin eğlence mekanları ile size değerli Bodrum severleri ağırlayacaktır. Her zaman olduğu gibi birbirinden farklı lezzetlerin ve etkinliklerin bir arada gerçekleştirildiği 2023 Bodrum Acı Ot Festivali renkli görüntüler için şimdiden hazırlıklarına başladı.

17-18-19  Mart 2023 tarihlerinde Bodrum’un Ortakent Yahşi mahallesinde gerçekleşecek olan ve bu yıl 5.’si düzenlenen ve festivalin yine binlerce konuğunu ağırlamak üzere hazırlıklarına başladı. Festivalde 200 adet ana standın yanında, Bodrum’lu kadınların evlerinde hazırladığı 40 adet de el sanatları standları yer alması planlanıyor. Üç gün boyunca yoğun bir kalabalığın oluşacağı planlanan festivalde Ege bölgesinde yetişen acı ot, tilkişen, ebegümeci, turp otu, kenker gibi otlar ve aynı zamanda Ege bölgesine ait yöresel yemekler ve tatlılar sergilenecek.

Bodrum Acı Ot Festivali süresince gelen misafirlere keyifli unutulmaz anlar yaşatacak yöresel sanatçılar tarafından konserler verilecek. Aynı zamanda Ege yöresine ait  halk oyunları gösterileri gerçekleştirilecek. Festivalin üç gününde Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan ünlü şefler mutfak performanslarını sergileyecekler. Ege yöresine ait özellikle Bodrum’un doğal otları ile olmazsa olmazımız olan zeytin ve zeytinyağı, festival süresince yerli ve yabancı misafirlerin beğenisine sunulacak.

Bodrum Acı Ot festivaline adını veren acı ot ve tilkişen ege kültüründe çok önemli bir yer kaplamaktadır. Ege bölgesi dışındaki yörelerde de olan bu otların Bodrum’da sunuş biçimi, pişirilmesi ve ona verilen önemi çok farklıdır. Festivale katılım sağlayan konukların Bodrum’un tam yöresel ve doğal, tarihi bütün yemeklerinden bütün gastronomisinden faydalanacaktır. Bodrum Acı Ot Festivali ve diğer festivallerin en önemli ve ortak özelliği kültür alışverişidir.

Bodrum Acı Ot festivalinde üç gün  boyunca dolu dolu programlar ve  katılımcılar ile siz değerli konuklarını bekliyor. Milas Bodrum Havalimanına gelen misafirlerimiz için en ucuz Bodrum transfer fiyatları ile yeni kasa Mercedes araçlar ile transfer hizmeti sağlamaktayız. Vip Bodrum Transfer hizmetleri sunan firmamızda Bodrum Transfer hizmetleri için 7 gün 24 saat bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kahramanmaraş merkez üssü depremdenden kaynaklı 5. Bodrum Acı ot festivali bu sene için iptal edilmiştir.

 

DİĞER YAZILARIMIZ