• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu

Bodrum Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu, son dönemde tatilcilerin en gözde tatil yerlerinden biri haline gelmiştir. Adından anlaşılacağı üzere tıpkı akvaryuma benzeyen berrak ve tertemiz denize sahip bu koy, doğayla iç içe tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Yakın zamanda deprem yaşanmasından dolayı Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu yapısında bazı bozulmalar meydana gelmiş olmasına rağmen denizi herkesi büyüleyecek kadar güzeldir. Çok temiz ve berrak bir denizde, güneş ve kumun keyfini çıkarmak isteyenler Bodrum’da Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu’nu tatil için tercih edebilirler.

Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu Plajı

Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu plajı, tamamen ince kumdan oluştuğu için tatilcilerin en sevdiği yerler arasındadır. Bodrum’da adı pek duyulmamış ve hala bakir kalmış tatil noktalarından biri olan Küçük Akvaryum Koyu’nda denize girmenin keyfi bir başkadır. Bodrum’da doğal güzellikler içinde, sessiz sakin ve huzurlu bir plaj arayanlar için Küçük Akvaryum Koyu son derece idealdir. Ancak yılın belirli dönemlerinde artan poyraz yüzünden denizde uzun süre kalmak mümkün olmayabilir. Bu sebeple Küçük Akvaryum Koyu’nda tatil yapmak için öncelikle doğru zamanlama yapmanız tavsiye edilir.

Küçük Akvaryum Koyu plajı, kıyıdan yaklaşık 60 metre kadar sığ yapısıyla deniz tatili yapmak isteyenler için son derece idealdir. Özellikle yeterince iyi seviyede yüzme bilmeyenler ve çocuklar için bu plajda denize girmek oldukça güvenlidir. Denizi her zaman çarşaf gibi olduğu için Bodrum’da çok popüler olmamasına rağmen her zaman öne çıkan plajlardan biridir. Küçük Akvaryum Koyu’nun tadını en iyi şekilde çıkarmak için tatil sezonları yerine daha tenha olan zamanların tercih edilmesi gerekir. Ayrıca Küçük Akvaryum Koyu plajı etrafında çok sayıda yeme içme yerleri vardır.

Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu Özellikleri

Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu özellikleri bakımından bölgenin en iyi plajları arasında yer alır. Toplu taşıma veya deniz yolu ulaşımı ile bölgeye gelen turistler, berrak ve sığ özelliklere sahip denizin tadını çıkarabilirler. Doğal yapısı sebebiyle hilal şeklinde olan koy, dalgasız denizi ile çok güzeldir. Ancak bölgede yer alan bazı oteller yüzünden yılın bazı dönemlerinde plajda yer bulmak zorlaşabilmektedir. Tamamen kum plajda keyifli bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler Bodrum’da tatil yapmak istediklerinde Küçük Akvaryum Koyu plajını gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Üstelik kumun ince taneli olmasına rağmen deniz her zaman berrak ve bulanık olmamasıyla tatilcilerin beğenisini kazanmaktadır.

Küçük Akvaryum Koyu Aspat Kalesi

Küçük Akvaryum Koyu’nda Aspat Kalesi yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bölgelerden biridir. Doğal harikaların arasında yer alan bu tarihi yeri görmek isteyenler yürüyüş yolu üzerinden Aspat Dağı’na ulaşarak kaleyi yakından görebilirler. Bu bölgede deniz adeta akvaryum gibi gözüktüğü için Akvaryum koyu adının hakkını vermektedir. Akyarlar Küçük Akvaryum Koyu doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır.

DİĞER YAZILARIMIZ