• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR
VIP Transfer hizmetimizde yaşanan yoğunluktan dolayı şu an hizmet verememekteyiz.

Bodrum’un En Renkli Dönüşüm Tezgahları

Bodrum’un en renkli dönüşüm tezgahları.


Bodrum’da başlayan proje harika düşünülmüş “dene, boya, dönüştür, paylaş” sloganı ile çalışmaya başladı. Muhteşem dönüşüm tezgâhları Bodrum bölgesinde hem sosyal bir etkileşim alanı olacak hem de kadınlar için yeni bir iş kapısı da yaratacak. 
Bodrumda büyük yankı uyandıran bu güzel sosyal projede aynı zamanda engelli öğrencilerde proje kapsamında eğitim alarak kendi gelişim süreçlerini tamamlayabilirler.
Proje sorumlusu Hamdullah Öztürk, uzun yıllarca Bodrum’da yaşayan, Bodrum aşığı ve yaşadığı şehrin kendisine verdiği ilhama karşılık borcunu ödemek isteyen bir iş adamı. Bodrum dene, boya, dönüştür, paylaş projesininin mağaza konseptini ünlü mimar Gizem Renklidağ hazırlamıştır.

Proje yöneticilerin uzun süren çabaları ile Tezgâh Bodrum’u Temmuz 2022’de Turgutreis’te hizmete açılmıştır. Proje sahibi Hamdullah Öztürk, Bodrum Turgutreis’te hem sosyal hemde ekonomik hayata katkı yapmak için canla başla çalışmaktadır. “Dene, boya, dönüştür, paylaş” düşüncesi ile  yola çıkılan projede amaç; insanların evlerindeki eşyaları çöpe atmaktansa Tezgah Bodrum bünyesinde çalışan eğitmenlerden ders alarak tekrar ekonomiye kazandırılmış olmasıdır. Bu şekilde büyük bir tasarruf platformuda oluşacaktır.

Eskileri yenileyip yenisini götürme kapsamınsa Dünyanın birçok ülkesinde de bu projeler yer almaktadır. Eski eşyalar yenilenirken sosyal proje kapsamında hayal dünyanızda da yolculuk edebiliyorsunuz. Mesela bir işletmeniz var ve konsepti değiştirmek istiyorsanız Tezgah Bodrum’da eski eşyalarınız ile yepyeni bir concept yaratma imkanı bulabiliyorsunuz. Fazla paralar harcamadan ve ekonominizi sarsmadan geri dönüşüm ile kendi harikalarınızı yaratabilirsiniz.

Dev projede hergün bir çok yeni katılım ile inanılmaz büyük bir ilgi gördü. Evinize, işyerinize güzel eşyalar alırken dilerseniz kendi emeğiniz ile hayal gücünüzü de katıp kendi eşyalarınızı yada başkalarına almak istediğiniz hediyeleri boyayıp, hazırlayıp tasarımını yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda yeni arkadaşlar edinerek kahve ve yemek yeme imkanınızda var. 

Bu proje kapsamında kadınlar meslek öğrenebiliyor. Aslında belki de bu projenin en önemli kısmıda bu olsa gerek. İstihdamın çok önem arz ettiği bu günlerde ufak eğitimler sonucunda harika işler yaparak ustalaşabiliyorsunuz. Bu esnada hem ekonomik açıdan güzel konseptler yapıp, hem istihdam sağlayıp aynı zamanda psikolojik olarakta bir nevi kendinizi rahatlayarak tedavi etmiş oluyorsunuz. 

Tezgah Bodrum proje kapsamında daha çok kişiye ulaştığında mevcut atölyelerini daha fazla büyüterek ve çeşitliliği çoğaltarak daha kapsamlı bir proje olacaktır. 

DİĞER YAZILARIMIZ