• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum Ukrayna için seferber oldu.

24 Şubat’ta başlayan Rusya’nın Ukrayna’ya yapmış olduğu işgal girişimi maalesef hala devam etmektedir. Muğla’nın Bodrum ilçesinde Ukrayna için başlatılan yardım kampanyasına yerli halk tarafından büyük destek verildi. Bölgelerden toplanan yardım malzemeleri ile dolup taşan ilk yardım aracı yola çıktı.

Bodrum’da başlatılan Ukrayna savaş yardım kampanyası, kötü koşullara maruz kalan Ukrayna halkı için Bodrum’un yerel halkından, bölgede bulunan tüm sivil toplum kuruluşları ve ticari işletmelerden büyük destek gördü. Akyarlarda bulunan Club Marma Otel’de toplanan gıda, temizlik, hijyen malzemeleri, giyecek, ayakkabı, bebek bezi, tıbbi malzemeler büyük bir hassasiyet ile ambalajlanarak yola çıkarılmak üzere hazırlandı. Toplanan tüm yardımlar, hazırlandıktan sonra Bodrum Belediyesi, ve diğer Ukrayna bağlantılı resmi ve sivil kurumlar ile İstanbul’da yer alan Ukrayna Büyükelçiliğine teslim edilmek üzere büyük araçlara yüklendi. Bodrum Belediyesine ait kamyonetle İstanbul’a gidecek olan tüm malzemeler, Ukrayna büyükelçiliği vasıtasıyla ivedi bir şekilde Ukrayna’ya gönderilecek.

Ukrayna için toplanan yardımlara ara verilmeden toplandıkça gönderilmeye devam edileceğine karar verildi.

Bodrum - Ukraynalılar Derneği Başkanı İrina Demiroğlu hanımefendi, “Herkese çok teşekkür ediyoruz. Çok destek gördük, çok yardım gördük. Tüm Bodrum bu kampanyaya katıldı. Ukraynalı arkadaşlar, Türk arkadaşlar, şirketler, oteller, herkes bir şeyler gönderdi. Şimdi ilk aracımız İstanbul’a gidiyor" diyerek Bodrum’daki tüm yardımseverlere teşekkürlerini iletti.

Ukrayna için toplanan yardımlarda projeyi destekleyen tüm kişi ve kurumlara Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras teşekkür etti. Şu anda Ukrayna’da yaşanan insanlık dramına karşı üzüntülerini dile getirerek son bulmasını ümit etmişlerdir.

DİĞER YAZILARIMIZ