• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum'da Daha Ucuza Tatil için.

Tatil planınız var hem de Bodrum’a gitmek istiyorsunuz ancak yeteri kadar bütçenizin olduğunu düşünmüyorsanız, bu yazımızda bahsedeceğimiz bazı taktikleri uygulayarak daha ucuza bir Bodrum tatili yapabilirsiniz.

#1 Uygun Fiyata Konaklamak

Elbette ki tatil planınızı yaparken öncelikli olarak konaklayacağınız alanı belirlemeniz gerekir. Lüks otellere ayıracak bir bütçeniz olmadığına göre günlüğü 20 TL – 35 TL fiyat aralığında olan (mutfak, banyo dahil) pansiyonları düşünebilirsiniz. Eğer hala yeteri kadar bütçeniz yoksa da (mesela öğrenciyseniz) bu durumda kamp kurmak iyi bir seçenek olabilir. Bodrum’da kamp kurabileceğiniz pek çok alan var ve iklim son derece müsait.

#2 Uçak mı, Karayolu mu?

Konaklamayı hallettiğinizde, sıra Bodrum’a nasıl ulaşacağınıza geldi. Bu aşamada mevcut konumunuz önem arz ediyor. Örneğin Bodrum’un yanı başında bir ilçedeyseniz, bisiklet ile de sıfır masrafsız bir şekilde Bodrum’a kadar gelebilirsiniz. Fakat mesafe arttıkça kara ya da hava yolu tercihi daha mantıklı oluyor. Son yıllarda kara yolu ulaşım firmaları Bodrum biletleri oldukça el yakıyor. Hatta uçak biletlerine yakın fiyatlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bununla birlikte uzun saatler süren yolculuk süresi de söz konusu. Bu nedenle farklı bir bölgeden ya da yurt dışından Bodrum’a ulaşım sağlamak isteyenler için hava yolu daha makul bir seçenektir. Hava yolu ile ulaşımı tercih ettiğinizde, genellikle bulunduğunuz bölgeye göre 30-60 dakika süren bir yolculuğun sonunda Bodrum Havalimanına varmış oluyorsunuz.

#1 Havalimanından Ulaşım Sağlamak

Bodrum Havalimanı noktasına geldiğinizde, bu noktadan gideceğiniz noktaya ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz farklı ulaşım seçenekleri söz konusudur. Özel bir taksi, dolmuş ya da diğer toplu taşıma seçenekleri de bunlardan bir kaçıdır. Özellikle de 2 kişi ve üzeri bir grupsanız ve eşyalarınız da varsa, bu durumda hem ekonomik hem de daha kolay bir ulaşım yöntemi olarak Bodrum havalimanı transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Bodrum transfer hizmeti ile özel ve tam donanımlı yeni model araçlar, sizi havalimanı noktasından alır ve doğrudan gideceğiniz otele ya da adrese kadar ulaştırır. Fiyat kişi başına değil, araca ve mesafeye göre belirlendiğinden, diğer pek çok ulaşım imkanına kıyasla çok daha ekonomiktir.

DİĞER YAZILARIMIZ