• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Tarihi Bodrum Kalesi'ni son bir yılda 322 bin kişi ziyaret etti.

Tarihi Bodrum Kalesi'ni son bir yılda 322 bin kişi ziyaret etti.

Ülkemizin cennet beldesi Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer alan ve Bodrum'u Bodrum yapan birçok ülkenin tarihini bünyesinde barındıran Bodrum Kalesi'ni 2022 yılında tam tamına 322 bin yabancı ve yerli turist gezdi. 2022 yaz sezonunu gayet başarılı tamamlayan Bodrum; tarihi ziyaretlerin de yoğun olduğu bir turizm sezonu geçirdi. Bodrum Kalesi ise son yapılan tadilatlar sonrasında bu ziyaretlerin en başında yer alıyor.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesinde ise 14 adet sergi salonumuz bulunmaktadır. Bu salonların büyük bir bölümünü Bodrum’da su altından çıkan eserler oluşturmaktadır. Ve bu eserler çok ender bulunan eserlerdir. Özellikle müzede yer alan Uluburun Batığı ve Serçe Limanı Cam Batığı en çok ziyaret edilen eserlerdir.

Mavinin ve yeşilin dünyada en güzelini ve en özelini görebileceğiniz önemli turizm noktalarından olan Bodrum'da 2022 yaz sezonunda tarihi ve turistik noktalarda ziyaret artışı yaşanmaktadır. Yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin en çok dikkatini çeken gemi batıkları başta olmak üzere tüm tarihi eserlerin bulunduğu alanlarda fotoğraf çektirirken, deniz manzarasını izleyerek hem tarihi gezi hemde muhteşem manzaranın tadını çıkartmaktadırlar.

Bodrum denizinde su altından çıkarılam eserlerin sergilendiği tarihi salonlarda özellikle en fazla Uluburun batığı ve Serçe Limanı Cam Batığı'nın ziyaret edildiğini tespit edilmiştir.  Ayrıca Bodrum Yarımadası'nda görevli olan müze uzmanlarının yaptığı kazılarda devam etmektedir. Bodrum yarımadayı aydınlatan kazılar ile hergün tarih bir gön önceye göre daha fazla aydınlanmaktadır. Bu kazılar içerisinde en çok dikkat çeken Karyalı Prenses salonudur. Bodrum müzelerini gezmek isteyenler için müzelerimizde de müze kart geçerli olmaktadır. Müzelerin girişinde de müze kart temin edilebilmektedir. 1 yıl boyunca Müze kart ile gezmek her zaman daha avantajlıdır. Aynı zamanda tarihi noktaları gezmek için Bodrum transfer ile ekonomik ulaşım imkanı yakalayabilirsiniz. Vip Bodrum Transfer yerli ve yabancı misafirlerini günün her saatinde gitmek istediği Bodrum’da tarihi gezilecek yerlere en iyi Bodrum Transfer fiyatları ile ulaştırmaktadır.

 

DİĞER YAZILARIMIZ