• +905422370542
  • ₺ TRY
  • $ USD
  • € EUR

Bodrum Kebap Restoranları

Bodrum Kebap Restoranları

Bodrum denince yemek konusunda akla kebap gelmez diye düşünebilirsiniz. Genellikle Bodrum’a gelince balık yenir tabi deriz. Kesinlikle doğru olsada hergün balık yiyemeyeceğinize göre kebap restaurantlarıda bir o kadar denenmeye değer ve popüler.  

Bodrum kebap restoranları, diğer yerlerde yediğiniz ve bildiğiniz kebap restoranlarına kesinlikle benzemiyor. Yemeğin sunulduğu ortam, sunum şekli, sofranın çeşitliliği, müthiş doğa ve deniz manzarasıyla tamamen bir kebap restoranı görünümünden çok farklıdır. Yazımızda önereceğimiz Bodrum kebap restoranlarının tamamının birbirinden lüks, modern, konforlu ve şık bir atmosferi bulunmaktadır.

Egenin incisi olan dünyanın en önemli turizm merkezlerinden olan Bodrum’da her yıl değişik konseptlerde restorantlar açılmaktadır. Gastronomi alanında da ayrıcalıklı bir yere sahiptir Bodrum. Ülkemizin birçok geleneksel yemeğini deniz ve güneş eşliğinde en güzel restaurantlarda yiyebilirsiniz.  

Yerli ve yabancı turistlerin Bodrum’a geldiğinde, Bodrum kebap restorantlarında eşsiz lezzet karnavalı yaşayabilirler. Ülkemizin popüler lezzetlerini, en güzel kebap çeşitlerini, en lezzetlisini Bodrum kebap restoranlarında rahatlıkla tadabilirsiniz.

Bodrum kebap restorantlarının büyük bir çoğunluğunda evinize, otelinize, villanıza, hatta güneşlendiğiniz sahildeli beachlere bile sipariş verebilirsiniz. Alo paket restaurantlarında  sipariş vereceğiniz bölgeye göre bir sipariş alt limiti tutarı olabilir.

Size en popüler Bodrum Restaurantlarından bahsedeceğiz. Acıkabilirsiniz. Şimdiden Bilginiz olsun J

  • Fiko Ocakbaşı

Bodrum’da kebap denince ilk akla gelen restaurantlarından en başta gelen şüphesiz Fiko Ocakbaşı’dır. Bu eşsiz lezzetlerin bir araya geldiği Bodrum’un en popüler lezzet mekanı olan Fiko Ocakbaşı Yalıkavak beldesinde yer almaktadır. Sadece yaz aylarında hizmet vermektedir. Her yıl Mayıs ayından hizmete başlayıp Kasım ayında kapaılarını kapatmaktadır. Sabah saat 12:00 de açılıp gece 00:00 a kadar hizmet vermektedir.

Küşleme, Ciğer Şiş, Adana Kebap, Şaşlık Kebabı, Tavuk Şiş, Urfa Kebap ve aklınıza gelebilecek her türlü kebap çeşitleri mevcuttur. Fiko Ocakbaşına sürekli tercih eden lezzet avcılarının ise en çok tercih ettiği Fiko Kanat tır. Fırın ürünlerini tercih etmek isteyen  Fiko Ocakbaşı’nda tüm fırın ürünlerinin yanında lahmacun için ayrıca deneyimlenmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. Özellikle Fiko Lahmacun, kebap etinden yapılmaktadır. Fiko Ocakbaşında yer alan mezeler ve ara sıcaklar ise unutamayacağınız efsane lezzetler grubundadır. Yaklaşık kırka yakın ara sıcak ve meze çeşidi bulunmaktadır.

  • Kurul Bitez

Bodrum kebap restoranları arasında en çok tercih edilenlerden diğeride Kurul Bitez dir.  Yaz sezonları akşam saat 18:00 de hizmet vermeye başlamaktadır. Kış aylarında ise 12:00 de hizmet vermeye başlamaktadır. Adından da anlaşıldığı üzere Bitez bölgesinde yer almaktadır. Normal kebap restaurantlarından değil Kurul Bitez. Çağdaş bir kebap restorantı dersek çok daha doğru olur.

Gördüğünüz diğer kebapçılardan farklı bir ortamı var. Kurul Bitez de hem kapalı hem de açık alanı bulunmaktadır. Kurul Bitez in mutfak şefleri Kemal Usta Gaziantepli dir.  Menülerin efsane güzelliğinin kaynağıda buradan gelmektedir. Tüm yörelerin kebaplarından tatmanız mümkün.

Kurul Bitez’in menüsünde yer alan her yemek eminiz damak tadınıza uayacaktır. Lahmacun özellikle denemenizi tavsiye ederiz. Yine mutfak şeflerinden Kemal şefin kuzunun gerdan ve inciğinden yapılan güveçte pişen bir yemeğide efsanedir. Diğer meşhur yemekleride Çıtır Antep Beyti. Ayrıca Terbiyeli Kuzu Şiş de tatmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

  • Kebap Guru

Kebap Guru Bodrum Kumbahçe Mahallesi’nde yer almaktadır. İnanılmaz bir deniz manzarası eşliğinde efsane lezzetler tatmak istiyorsanız kesinlikle en iyi mekanlardan biride Kebap Guru...

Kebap Guru da masanıza tüm lezzetlerden sıra ile siz soğutmadan kebap çeşitleri var. Pirzola, doydum dediğiniz zaman duruyor yemek gelmesi. Restaurantın tüm amacı tüm kebap çeşitlerinden tatmanız. Kebap Guru’nun müthiş lezzetleri içinde önereceğimiz yemek seçeneklerine;  Kallavi Kebap. Kallavi Kebap mekanın en popüler yemeklerinden biraz Adana Kebap’ına benziyor ama porsiyon olarak daha büyük.. Çiğ köftelerinide kesinlikle denemelisiniz.

  • 71 Derece

Tüm ailece yemeğe çıkacaksınız ama herkesin canı farklı bir şey istiyorsa yani mesela sizin kebap yemek istiyorsunuz ama eşiniz balık yemek istiyor ya da çocuklar hamburger yemek isteyecekler hiç sorun değil çünkü 71 Derece herkese hitap eden bir konsepte sahip.

Enfes kebap menülerinin yanında; Türkiye’nin en lezzetli sokak yemekleride mevcut. Kebap çeşitlerinin aynısıra Köfte, Hamburger, Kokoreç, Sosisli, Sucuk, Lahmacun gibi birçok sokak lezzetini tadabilirsiniz.

71 Derece’nin iki şubesi bulunuyor; Konacık’ta  ve Turgutreis D-Marin Marina içindedir. Ünlü mekan 71 Derece ismini; etin ızgarada pişip, dinlenip, en sulu, en lezzetli haliyle tabağınıza geldiği ısı derecesinden almaktadır.

71 Derece restaurantında Güneydoğu bölgesinden birçok kebap çeşidini tadına bakabilirsiniz. Adana Kebap, Urfa Kebap, Fırın Beyti, Oruk Kebabı, Fıstıklı Kebap, Steak menüleri de bulunmaktadır. Fırın ürünleride geniş menü yelpazesine sahip. 71 Derece Kokoreç, kendi yaptıkları günlük ekmeklerle servis ediliyor.  Mekanın tatlılarıda bir o kadar enfes tatlı olarak meşhur Antep Katmeri ve Brownie menü içindeki en lezzetli ürünler.

DİĞER YAZILARIMIZ